ایده نه ، پیرنگ !

گاهی ایده را با پیرنگ اشتباه می گیریم و فکر می کنیم چون یک ایده ی عالی به ذهنمان رسیده پس حتما فیلمنامه ی خوبی خواهیم نوشت.

اما ایده ی خوب  فقط در حد یک جمله، زیباست !  و تنها چیزی که باعث تبدیل  ایده  ی خوب به فیلمنامه خواهد شد، یک پیرنگ اصلی قوی با لایه های زیرین تر پیرنگ،  و یا یک پیرنگ اصلی قوی و چند پیرنگ فرعی است. 

برای حرکت قوی فیلمنامه به سمت جلو ، به دنبال پیرنگ باشید ، به یک ایده ی خوب اکتفا نکیند چرا که قدرت زیادی برای حرکت به شما نخواهد داد .

( آناهیتا مستاجران )

/ 1 نظر / 17 بازدید
کرسی بحث آزاد

سلام [لبخند] با متخصصان فیلم نامه نویسی یه کرسی و بحث عمومی تو وب بصیرت آخرالزمانی تشکیل دادیم با موضوع : بهترین فیلم نامه نوشته شده یا ساخته شده از نظر شما کدام فیلمنامه است و چه ویژگی های داشته است؟ نظرات خود را بفرمائید چه فیلم نامه ی کوتاه باشد ، چه سینمایی ، چه سریالی و چه مستند؛ از دوستان متخصص زیادی دعوت به عمل آماده ، از شما نیز تقاضا می شود ما رو از نظرات خود بهرمند نموده. و همچنین نسبت به نظر دوستان دیگه هم اظهار نظر فرمائید ، و در آخر اینکه نکات جالب نظرات شما را با نام و آدرس وب و ایمیل شما در صفحات وب منشر خواهیم کرد. مشتاقانه منتظریم [گل] اینم آدرس کرسی http://yamahdymadad.mihanblog.com/post/3600