پیرنگهای فرعی لازم است.

هر فیلمنامه ای به هر حال از یک ایده یا یک شخصیت پردازی خاص، یا یک پیرنگ  خوب ، یا حتی یک نقطه ی خیلی مبهم شروع می شود. قطعا ایده های بدیع و تازه در شکل گیری یک فیلمنامه ی خوب موثر است اما... 

اما برای استحکام بخشیدن به یک فیلمنامه با ساختار کلاسیک، تنها  یک پیرنگ کافی نیست و بایستی حداقل یک پیرنگ فرعی دیگر نیز وارد روایت کنید.

ایجاد پیرنگ های فرعی در دل پیرنگ اصلی که راهکاری برای پیشبرد قصه ی اصلی باشد، باعث می شود فیلمنامه ی شما از حالت یکنواختی و یکراست بودن ،خارج شده و فیلمنامه  از خطر داشتن فضاهای خالی که به اجبار با موسیقی و صحنه های کش دار ، پر می شود ، رهایی یابد.

( آناهیتا مستاجران )

/ 5 نظر / 10 بازدید
محمد (ارمیا)

سلام دوست گرامی ممنون از اطلاعات خوب شما. توضیح دیگر اینکه: در ادبيات، پيرنگ نقد رويدادها در داستان يا درام، با تأکيد بر رابطة عليت است. در واقع پيرنگ سازمان‌مندي حوادث يا چارچوب اوليه اثر است.

هدیه دانش

سلام خوب هستین؟ امیدوارم با خوندن پست های شما وراهنمایی هاتون بتونم فیلنامه نویسی رو به خوبی ادامه بدم

هدیه دانش

سلام خوب هستین؟ امیدوارم با خوندن پست های شما وراهنمایی هاتون بتونم فیلنامه نویسی رو به خوبی ادامه بدم

محمد (ارمیا)

سلام. با یک مطلب دیگر از ریموندچندلر منتظر حضورشما و نظر شما هستم.

بهلول

سلام يكي از دوستان لطف كردند و آدرس وبلاگتونو به من دادند...از بچگي به قصه علاقه داشتم تا واسم قصه نمي گفتن نمي خوابيدم..اهل مطالعه بوده ام داستانهاي علمي تخيلي ..آثار ژوول ورن.جك لندن .ارنست همينگوي .. ترجمه هاي ذبيح الله منصوري.. رمان و آثار ثامني و رحيمي و مقداري هم موريس مترلينگ و صادق هدايت و... خونده ام چندتايي داستان نوشتم اما كسي نبوده راهنماييم كنه.... كلا پر انرژيي و رويايي و احساساتي ام....فرهنگي هستم با 23 سال سابقه زن و متاهل شوخ و مهربون والبته زودرنج...خب ديگه نميدونم چي بايد بگم منتظ راهنماييتون هستم ننه به قربون خخخخخ[تایید]ر